Що робити водієві, якщо подряпали автомобіль на парковці

06.02.2019

Думаєте ця стаття не про вас? І ми на це сподіваємося, але від пошкодження авто на парковці не застрахований навіть самий добропорядний водій. Тому ми підготували для вас алгоритм дій на випадок пошкодження авто на парковці, що робити і куди звертатися, щоб отримати компенсацію за подряпаний на парковці автомобіль.

Ідеальний варіант

Винуватець пошкодження дочекався вас. І готовий самостійно компенсувати збитки. Це схоже на фентезі, ви щасливчик. Домовилися - роз'їхалися. Перейдемо до більш життєвих випадків.

На парковці залишилися тільки ви і ваш подряпаний автомобіль: що робити?

1. Нікуди не їхати. З'їздити у справах, а потім зафіксувати подію не вийде.

2. Викликати поліцію для фіксації всього, що сталося, показань свідків, ваших свідчень.

3. Звернутися в свою страхову компанію або в страхову компанію винуватця, якщо його знайшли.

Важливо! Ви отримаєте компенсацію навіть у разі відсутності інформації про винну особу. Як? Якщо у вас є поліс ОСАГО, то фонд захисту потерпілих відшкодує вам збитки. Ця компенсація відбудеться на умовах Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" за рахунок моторно-транспортного страхового бюро України.

Пам'ятайте! Для такої компенсації обов'язковою є ваша парковка за правилами.


Якщо інцидент трапився на платній парковці

У цьому випадку ваші правові відносини врегульовані Цивільним кодексом України. Головним зобов'язанням стоянки є забезпечення збереження вашого автомобіля. А ви, в свою чергу, повинні виконувати свої договірні обов'язки.

Документи, які підтверджують, що ви передали автомобіль на збереження:

 • квитанція (жетон);
 • запис в журналі про час передачі, марку і модель, стан автомобіля.

На перший погляд вам може здатися абсолютно непотрібним щоденне записування, але ви повинні розуміти, що в разі спору в суді ці документи будуть головними доказами.

Важливо! Всі пошкодження автомобіля повинні бути внесені в журнал. Якщо ніяких зауважень немає, то вважається, що автомобіль передали на зберігання повністю справним і без пошкоджень. Це ваша гарантія від непорядних працівників, які будуть стверджувати, що пошкоджений автомобіль був ще до в'їзду на парковку.
Що робити, якщо ви виявили подряпину?

 1. Звернутися до чергового стоянки.
 2. Якщо є можливість, зробити це краще в письмовому вигляді.
 3. Рекомендуємо залишити собі один примірник з підписом чергового, який підтвердить отримання цієї заяви.
 4. Викликати поліцію для складання протоколу про ДТП;
 5. Проконтролювати, щоб патрульним в протоколі були викладені ваші пояснення: коли ви залишили на парковці автомобіль, яким він був, яким став. Перечитайте протокол. У ньому зазначено все вірно? Пізніше не буде можливості виправити, а цей документ один з головних в разі виникнення спору.

Як отримати компенсацію за завдані збитки?

В ідеалі в добровільному порядку. Але якщо власник парковки відмовляється відшкодовувати збиток, доведеться йти до суду.
Документи, необхідні для звернення до суду:

 • Квитанція або жетон, які підтверджують, що ви залишили машину на парковці.
 • Протокол поліції про ДТП.
 • Висновок оцінювача з інформацією про вартість пошкоджень.
 • Ваші пояснення.
 • Чеки про оплату, якщо ви вже відремонтували автомобіль.

Пам'ятайте головне правило - все повинно бути зафіксовано. Якщо ви виконаєте всі кроки нашої інструкції, то компенсації бути! Бажаємо водійських буднів без подряпин!