Що таке туристичне страхування та як його оформити?

Ось і прийшло таке довгоочікуване літо. Пакуючи речі у туристичну поїздку, ми витрачаємо багато часу на підбір гардеробу, знаючи до дрібниць, що ж ми одягатимемо на пляж, а яке вбрання у нас передбачене для вечірнього променаду. Ми ретельно вивчаємо перелік усіх можливих розваг та заходів, які плануємо відвідати на відпочинку, знаємо, коли та що із гастрономічних смаколиків нам необхідно скуштувати, перебуваючи у якійсь екзотичній країні та куди і в який день поїхати на екскурсію. Та дуже часто трапляється, що у підготовчій метушні ми забуваємо про основне - про здоров'я та безпеку неше та близьких нам людей. Ми, чомусь абсолютно впевнені, що з нами точно нічого не станеться, а кошти, що потрібні на якісну розширену страховку, ми краще витратимо на шопінг чи додаткові розваги.

Частіше за все, щоб заспокоїти себе, багато хто з нас задовольняються страховкою, яка передбачена в пакеті безпосередньо з путівкою і навіть не цікавляться, які ризики покриваються цією страховкою. Нажаль, досить часто туристичні компанії, намагаючись знизити вартість путівки, пропонують в комплект до неї формальну медичну страховку з дуже обмеженим страховим покриттям. Перелік ризиків, які передбачені даною страховкою, як правилу мізерно малий, зазвичай - це стандартна форма, в якій не передбачено покриття багатьох особливих ситуацій, наприклад таких як евакуація потерпілого авіатранспортом до відділення швидкої допомоги чи ризики, які пов'язані з харчовим отруєнням. У стандартному страховому полісі, який входить в турпакет, зазвичай передбачена франшиза, яку турист, при зверненні в медичний заклад країни перебування, сплачує зі своєї кишені. Як правило, франшиза складає 30-50 у.о.

Однак слід пам'ятати: навряд чи хтось зможе гарантувати вам 100-відсоткову безпеку під час відпочинку, тим паче, якщо це активний відпочинок, пов'язаний з певними ризиками. Дороговизна та престиж готелю чи курорту не є гарантією від нещасних випадків.

Давайте залишатися реалістами. Ми не в стані гарантовано забезпечити власну безпеку навіть знаходячись дома, у звичному для нас середовищі. Опіки, різноманітні травми, отруєння, нещасні випадки, укуси комах набагато легше переносити на батьківщині. Проте в рідній країні і так все зрозуміло: персонал спілкується на зрозумілій мові, поряд є багато друзів та родичів, які готові в будь-який момент допомогти, ви приблизно орієнтуєтесь у цінах на медичне обслуговування. Зовсім інша справа, якщо нещасний випадок стався за кордоном. Якщо немає розширеного медичного страхового пакету, який був завбачливо оформлений ще дома, відпочиваючого, скоріш за все, чекають величезні фінансові витрати та безліч неприємних процедур, які пов'язані з вирішенням різноманітних формальностей.

Особливості оформлення медичної страховки.

При оформленні медичної страховки необхідно враховувати, що вартість медичних послуг відрізняється в залежності від країни, відповідно, це відобразиться на ціні страхового полісу.

Існують категорії відпочиваючих підвищеного ризику - це діти і люди похилого віку. Вартість оформлення поліса для них буде вищою.

Якщо ви плануєте активний відпочинок, такий як дайвінг, серфінг, альпінізм, гірськолижний спорт і т.п., то вам необхідно оформити страховий поліс, в якому передбачено спеціальні умови страхування спортсменів.

Коли медична страховка не діє?

Однак усім щасливчикам, які збира.ться у довгоочікувану відпустку і оформили страховий поліс, слід пам'ятати, що навіть при наявності найкрутішої медичної страховки, не варто забувати про здоровий глузд та поводити себе нерозсудливо. І слід пам'ятати, що основною причиною відмови у виплаті та наданні медичної допомоги, є те, що застрахований знаходився у стані алкогольного сп'яніння у момент настання страхового випадку. Також страхова компанія може відмовити у виплаті, якщо ви звернулись у медичний заклад країни перебування, попередньо не узгодивши дії за страховою.