Оформлення європротоколу

Ось уже протягом декількох років українські водії разом з полісом ОСЦПВ (ОСАГО) обов'язково отримують бланк європротоколу і, як правило, навіть не вивчивши, зневажливо відкладають його. І роблять це абсолютно марно.

Використання європротоколу в Україні, дало можливість водіям, які потрапили в аварію, зберегти свій час та нерви і за обопільною згодою оформити все самостійно. Виконавши всі формальності і вказавши в європротокол необхідні дані, учасники ДТП можуть абсолютно спокійно покинути місце аварії. Згідно з чинним законодавством при оформленні європротоколу немає необхідності викликати дорожню поліцію. Також учасники ДТП в таких випадках звільняються від адміністративної відповідальності за вчинення ДТП.

Цікаво, чи не так?

Тоді давайте розбиратися більш докладно.

Що таке європротокол і для чого він?

«Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду» або просто «європротокол» призначений для інформування вашої страхової компанії про настання і обставини ДТП.

Існує чітко визначений перелік умов, що робить самостійне оформлення європротоколу можливим:

  • у всіх учасників ДТП є діючі поліси ОСЦПВ (ОСАГО);
  • немає травмованих або загиблих людей в результаті ДТП;
  • водії не знаходяться під впливом алкоголю або наркотичних речовин;
  • сума завданих збитків при ДТП не більша ніж максимальний розмір відшкодування, який затверджений уповноваженим органом;
  • в учасників аварії немає розбіжностей в описі обставин ДТП.

У разі невідповідності хоча б одного з вищевказаних пунктів виклик представника поліції обов'язковий!

Дії при настанні дорожньо-транспортної пригоди

В першу чергу необхідно зв'язатися зі страховою компанією і проінформувати її про подію та про свій намір оформити європротокол. Неухильно дотримуйтесь рекомендацій представника страхової компанії в разі їх отримання.

Одним з основних чинників при вирішенні спорів стануть знімки з місця ДТП, тому необхідно подбати про те, щоб знімки вийшли якісні, чіткі. Бажано зробити фото з прив'язкою до статичних об'єктів (будинку, розмітки, огорожі, дерева). На фото повинно бути чітко видно державні номери автомобілів.

Пошкодження, отримані в результаті ДТП необхідно сфотографувати з різних ракурсів. Також не буде зайвим сфотографувати уламки (осколки) пошкоджених елементів, що лежать на дорожньому полотні.

При наявності свідків ДТП, необхідно зафіксувати їх контактні дані (ПІБ, адреса, номери телефонів). Якщо свідки відсутні необхідно вказати це у відповідному пункті європротоколу.

Слід пам'ятати, що досягнення згоди в трактуванні причин і наслідків ДТП усіма учасниками події є головним фактором, що забезпечує врегулювання по європротоколу.

При оформленні європротоколу збиток, як правило, оцінюється візуально. Якщо є сумніви з приводу суми збитку - краще проконсультуватися з представником вашої страхової компанії.

Ліміт страхового відшкодування при оформленні ДТП в 2018 році за європротоколом встановлений на позначці не більше 50 000 грн.

Заповнення європротоколу

При заповненні європротоколу необхідно пам'ятати, що надання ​​неправдивих даних може стати причиною відмови в страховому відшкодуванні.

Бланк протоколу є стандартним для всіх страхових компаній і складається з 3-х листів: титульного, оригіналу та копії. Заповнюється він в одному примірнику кульковою ручкою друкованими літерами. Виправлення в європротокол неприпустимі. У разі помилки - необхідно скористатися новим бланком. У європротокол вказуються такі дані: дата та місце ДТП, дані страхувальника і їх страхових компаній, реєстраційні дані транспортних засобів, інформація про водіїв, обставини події (схема). Додаткова інформація, пояснення вказуються на окремих чистих аркушах паперу формату А4. У європротоколі необхідно вказати «пояснення додаються» і зазначити їх кількість. Після заповнення і підписання сторонами протокол ділиться між учасниками ДТП. З 01.10.2017 року з'явилася можливість оформити європротокол в електронному вигляді за допомогою інформаційної системи «електронний європротокол» на сайті: dtp.mtsbu.ua. Далі, учасники ДТП невідкладно, не пізніше 3-х днів з моменту ДТП, передають свій бланк європротоколу страховій компанії з усіма супутніми документами (фото ДТП, пояснення, дані свідків).

Надає оптимізму той факт, що кількість оформлених ДТП з допомогою європротоколів в нашій країні з кожним роком незмінно зростає. Це звичайно є ознакою того, що водії в Україні стають більш свідомими, відповідальними і вміють цінувати свій та чужий час.