Електронний поліс ОСАГО

Наші партнери

Logos

Е-поліси ОСЦПВ (ОСАГО) - зручно, мобільно, надійно.

Українські автомобілісти ще на один величезний крок наблизилися до стандартів Європи і всього цивілізованого світу. З лютого 2018 року українські страхові компанії при оформленні страхових полісів ОСАГО почали пропонувати своїм клієнтам окрім паперового поліса ще й електронний варіант автоцивілки. Про стримке поширення отримання цього варіанту страхування прекрасно свідчат статистичні дані. Тільки за грудень 2018 року було оформлено майже 35 тис. е-полісів і ця цифра з кожним місяцем невпинно зростає. Даний варіант страхування є обов'язковим і має таку ж юридичну силу, як і паперовий поліс, що підтверджується Законом України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Плюси електронного полісу.

Складно переоцінити переваги електронного полісу. Ось тільки деякі з них:

 • Єкономія часу - мабуть, найцінніший ресурс якого катастрофічно не вистачає сучасній людині. На відміну від стомлюючої процедури оформлення купи паперових документів та необхідності спілкування зі страховими агентами, а потім не менш довгого, з урахуванням короків на шляхах, очікування доставки вашого поліса, електронний варіант це можливість отримання поліса тут і зараз за декілько хвилин не встаючи з-за комп'ютера і не залишаючи теплого офісу або своєї затишної квартири.
 • Безпека - електронний поліс практично неможливо підробити. Наявність QR-коду і можливість за лічені секунди перевірити інформацію про полісі в базі МТСБУ, захищає вас від ненадійних агентів страхових компаній і шахраїв, які займаються підробкою бланків страхових полісів. Безумовно, це позитивно позначиться на якості наданих страхових послуг.
 • Зручність зберігання - е-поліс можна зберігати будь-яким зручним для вас способом:
  • У вигляді файлу на електронних носіях інформації (смартфон, планшет і тд.);
  • У вигляді роздрукованих на папері копій документів.

Зберігання поліса в різних варіантах виключає можливість втрати або крадіжки документа. Ви в будь-який час можете відновити документ. Немає необхідності зберігати його в автомобілі.

Як оформити Е-поліс

Процедура оформлення поліса досить проста і не вимагає особливих знань. Фактично всі етапи оформлення відбуваються безпосередньо перед комп'ютером:

Маючи перед собою технічний паспорт на автомобіль, посвідчення водія та при необхідності документи, що підтверджують право на пільги ви, скориставшись розміщеним на нашому сайті калькулятором ОСЦПВ (ОСАГО), за кілька хвилин зможете заповнити всі необхідні розділи анкети:

 • Регіон реєстрації та дата випуску автомобіля;
 • До якої категорії відноситься транспортний засіб;
 • В залежності від категорії (тоннаж, об'єм двигуна, кількість пасажирських місць);
 • Використання авто в особистих або комерційних цілях;
 • Страхувальник - юридична або фізична особа;
 • Стаж водіння;
 • Наявність прав на отримання пільг;
 • Період дії страхового поліса.

Отримавши розрахунок вартості і обравши підходящу пропозицію страхової компанії вам залишається тільки обрати варіант: паперовий або електронний поліс ви бажаєте отримати. Після підтвердження клієнтом обрання «електронного полісу» распочинається процедура обміну даними:

 • Страхова компанія зареєструє вашу заявку в базі Моторного бюро і надаст вам унікальний номер і код електронного підпису;
 • Страхувальник вносить електронний підпис і отримавши підтвердження оплачує поліс;
 • Після внесена до реєстру МТСБУ угоди, на Е-mail клієнта надходить поліс в PDF форматі і комплект додаткових документів;
 • Додатково страхувальнику відкривається доступ до бази ОСЦПВ (ОСАГО) де за допомогою унікального коду можна перевірити справжність своєї страховки.

Можливі ризики при використанні електронних полісів ОСЦПВ (ОСАГО).

Як і під час будь-яких інших нововведень, багато водіїв побоюються можливих конфліктів і непорозумінь з представниками поліції. Однак процедура перевірки та ідентифікації електронного поліса ОСЦПВ (ОСАГО) представниками поліції України була заздалегідь узгоджена та схвалена зацікавленими сторонами.

Поліція штрафує за електронні поліси ОСАГО

Представники поліції не мають права накладати штраф за електронний поліс ОСЦПВ (ОСАГО). Електронний поліс ОСЦПВ - абсолютно законний і легальний документ нарівні з паперовим варіантом страховки. Дана норма зафіксована в розпорядженні «Національної комісії державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг України» №3631 від 31.08.2017года - де затверджено впровадження електронного полісу ОСЦПВ.

Поліція вимагає виключно паперовий варіант поліса

При перевірці документів представниками поліції ви можете надати їм свій електронний страховий поліс будь-яким зручним для вас способом - показавши зображення на екрані смартфона або планшета, пред'явивши раніше роздруковану паперову копію поліса. Обидва варіанти рівноцінні і мають однакову силу.

Як здійснюється перевірка електронного полісу?

Перевірка вашого полісу відбувається онлайн з робочого мобільного пристрою поліції в базі даних Моторного бюро України або в телефонному режимі на гарячу лінію МТСБУ. До Кабінету Міністрів України надані пропозиції змін в Правилах дорожнього руху, а також варіанти інтеграції єдиної бази даних Моторного бюро України та інформаційних баз Національної поліції України.

Електронний поліс ОСЦПВ - безперечно крок в майбутнє. Це безпосереднє впровадження і використання новітніх цифрових технологій покликані спростити життя звичайних людей. Наші мобільні пристрої стають все більш корисними в повсякденному житті. Нас вже не здивувати покупками в інтернеті і грошовими розрахунками через смартфон, а зараз ще і страхові компанії підхопили ініціативу банків і торгівельних мереж і почали поступово переводити всі свої продукти в електронні варіанти. Є надія що в найближчому майбутньому виходячи з дому замість стосу різноманітних документів потрібно буде взяти лише смартфон.