Страховий поліс електромобіля ОCЦПВ Автоцивілка онлайн

Електромобілі - особливості отримання страховки ОСЦПВ (ОСАГО)


У ХХІ столітті електромобілі стають все більш популярими і затребуваними серед власників авто у всьому світі та зокрема і в Україні. Електромобіль - транспорт сучасної молоді та людей, яких бентежить майбутнє планети і які піклуються про екологію та збереження природних ресурсів. Безперечно, за екологічно чистим і безшумним електротранспортом - майбутнє.

Історія виникнення електромобілів

Ідея пересування дорогами за допомогою електричної енергії зовсім не така нова, як багатьом може здатися. Ні, не Ілон Маск придумав електромобілі, хоча не дивлячись на це, його внесок в популяризацію та розвиток електротранспорту в світі дуже складно переоцінити.

Щоб не заплутатися в термінології слід розуміти, що під назвою електромобіль мається на увазі автомобіль, у якого ведучі колеса приводяться в рух завдяки електричній енергії, одержуваної від хімічного джерела струму.

Для багатьох буде цікаво дізнатися, що перший електромобіль з'явився у далекому 1841 році, на цілих два десятки років раніше, ніж двигуни внутрішнього згоряння і був виконаний у вигляді візка з електродвигуном. У 1881 році на міжнародній електротехнічній виставці в Парижі був представлений діючий трьохколісний електромобіль інженера Густава Трове, який міг досягати швидкості 12 км / год і проїжджати на одній зарядці 14 - 26 км.

Подальша доля електромобілів аж до початку ХХІ століття була сповнена злетів і падінь. Основними факторами, які впливали на динаміку розвитку ринку електромобілів, були: розвиток технологій, вдосконалення електродвигунів і акумуляторів, зміна цін на сировину для батарей. Ну і найголовніший фактор, здавалося б абсолютно не пов'язаний з електротранспортом - зростання і падіння світових цін на нафтопродукти. Зростання ціни на бензин підігрівало у автовиробників інтерес до розвитку електротранспорту, а при падінні ціни на паливо про електромобілі і зовсім забували і продовжували нарощувати виробництво звичайних бензинових і дизельних авто. Однак уже в кінці ХХ століття сприятливий збіг обставин, таких як різке зростання цін на паливо, поява в 1991 році літій-іонних акумуляторів найбільш підходящих для встановлення на електромобілі, спрощення і здешевлення виробництва автомобілів у сукупності стали потужним поштовхом до розвитку індустрії електротранспорту. Одночасно відразу кілька компаній серйозно взялися за розробку і виготовлення власних електромобілів.

Електро Украіна

Безліч електромобілів таких як Nissan Leaf, Tesla, BMW i3 вже не перший рік їздять дорогами нашої країни і давно перестали бути чимось незвичайним. З кожним роком все більше електрокарів з'являється в Україні. За статистикою на вересень 2018 року в Україну завезено вже близько 8267 електромобілів, і ця цифра стрімко зростає з кожним днем. Держава так само намагається йти в ногу з часом і не відставати від провідних країн світу в популяризації нових видів «зеленої» енергетики і розвитку електротранспорту в Україні, тому до 2022 року повністю скасовано ПДВ і акциз на ввезення електромобілів у країну.

Хоча, на сьогоднішній день, левова частка власників електромобілів це жителі мегаполісів, таких як Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, але незабаром, завдяки зростанню кількості зарядних станцій і появи на ринку України більш дешевих зразків електромобілів китайських виробників, даним видом транспорту активно почнуть користуватися жителі провінцій.

Особливості страхування електромобілів

Технічно електромобіль відрізняється від звичайного авто тільки тим, що в рух він приводиться за допомогою електродвигуна, а не двигуна внутрішнього згоряння. Отже, електротранспорт підлягає обов'язковому страхуванню, як і всі інші транспортні засоби. Але існують деякі відмінності при розрахунку страховки. Справа в тому, що в електродвигуні відсутнє таке поняття як кубічні сантиметри і розрахунок потужності тут здійснюється в кВт. Так як на сьогоднішній день регулятор не визначив загальної для всіх системи розрахунку, то страхові компанії при розрахунку страховки ОСЦПВ (ОСАГО) змушені самостійно визначати, до якого типу віднести той чи інший електромобіль.

Один із варіантів градації виглядає таким чином:

Тип тз Об'єм двигуна, куб.см. Потужність двигуна (середня), квт
B1 До 1 600 До 68,7
B2 Від 1 601 до 2 000 Від 68,81 до 76,0
B3 Від 2 001 до 3 000 Від 76,01 до 114,0
B4 Від 3 000 Від 114,01

Ера електромобілів

Підсумовуючи вищесказане, напрошується один висновок - нарешті настає ера електрокарів! Та ще дуже багато труднощів і перепон попереду у електротранспорту. Ще дуже багато треба поліпшити і здешевити щоб, нарешті, електромобіль став доступним широкому колу покупців, проте процес вже почався:выд ексзотичних експериментальних зразків промисловість перейшла до серійного виробництва. Все більше гігантів автопромисловості зрозуміли, що майбутнє за електротранспортом і почали активно розробляти свої зразки, щоб не відставати від конкурентів. За найсміливішими прогнозами: на 2040 рік у світі нараховуватиметься більше ніж 266 мільйонів електромобілів та є надія, що наша країна посяде гідне місце серед лідерів у цих перегонах.